Alkehol - Česká beer-rocková kapela

Kidsandheroes.com - Recenze Pojďme se napít

Kapela Alkehol letos slaví už dvacet let existence, a proto jsem se rozhodl, že by nebylo úplně od věci si poprvé i na Kids And Heroes na placku této čtveřice posvítit. Deska je to v pořadí už patnáctá (počítáme-li vše, co pánové vydali), přičemž se rozhodně hodí říci, že hudební vývoj formace se zastavil už o mnoho kotoučů nazpět.

Ono psát recenzi na každé jejich nové album je možná trochu zbytečné, fanoušci totiž vždy přesně ví, co mohou očekávat a jak to asi bude znít. Zároveň se však na to těší rádi. Nemá cenu přesvědčovat lidi, kteří Alkehol rádi namají, aby změnili po poslechu svůj názor, to ne. Stejně tak nemá cenu namlouvat skalním fandům, že se teď dočkají něčeho nového nebo že to už není ono. Kdo je má zkrátka i po těch letech stále rád, tak si CD pořídí, aniž by recenzi vůbec četl.

Pánové zde pořád sází na zpěvné a jednoduché melodie o třech čtyřech akordech a refrény, jež se vám leckdy v hlavě usadí déle, než byste sami chtěli. Nechybí ani (ne)zpěv Oty Hereše a jeho nezaměnitelné "r". To vše s punkovým nádechem a v rychlých rytmech, přičemž nejtrefnější je opravdu označení za "pivní bigbít", jak jsem zahlédl na jednom webzinu. Texty jsou pořád to samé čili chlast, chlast, trocha lásky a... chlast (vymyká se jen metaforická věc s názvem Koryta, zaobírající se politikou). U většiny skupin téma alkoholu nemůžu vystát, Alkehol je však nejspíš jedinou výjimkou. Nic jiného bych si už ani nedovedl představit a i když takové texty spousta lidí označí za hloupé či bezmyšlenkovité, tak ke kapele patří jako hustá pěna k pořádnému pivu.

Vypíchnout některé songy, zvolím hned úvodní píseň Zmaštěnej, která album dobře otevírá, dále V pekle v teple se zvláště silným refrénem či poloakustickou Pohádku. Ačkoli líbivých hitů, které by se mohly dočkat zařazení do koncertních playlistů, je více.

A jak tedy aktuální počin Pojďme se napít ohodnotit? V tomhle případě bych rád zůstal objektivní, a tak dávám 5/10. Konkrétně u mě osobně ale mají ještě o jeden bodík navíc...

Autor: Jonash
zdroj: kidsandheroes.com

Zveřejněno: 03. 03. 2011, 16:15


Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů